Výchovný koncept

Program školky

Pracujeme se skupinou maximálně 15 dětí ve věku 3 – 6 let.

Děti doprovází pedagog a asistent pedagoga, k dětem uplatňujeme individuální přístup. Děti tráví dopoledne v přírodě v okolí školky, která je velmi rozmanitá: les, potok, louka s koňmi, rybník. Odpoledne se odehrávají v prostorech školky, v její ovocné zahradě. Program je rozdělen napůl mezi aktivity vedené pedagogem a prostor dětí pro jejich vlastní objevy. Program ve školce zahrnuje i nácvik kompetencí potřebných pro zvládnutí zápisu na ZŠ.

Několikrát do měsíce připravujeme pro děti „extra program“: výlet vlakem do divadla, workshop v knihovně, hodinu muzikoterapie, výlet za bobovačkou na hory a další. Jednou za dva měsíce pořádáme ve školce větší akci pro děti i jejich rodiče – smyslem je, aby se rodiče seznámili a užili si atmosféru lesní školky spolu se svými ratolestmi (např. Lampionový průvod na sv. Martina, Vánoční jarmark, Masopust,…). Několikrát ročně o víkendech pořádáme také rodičovské brigády, kdy štípeme dřevo na zimu, zvelebujeme zahradu a maringotky.

Lesní MŠ Samorost je v provozu ve všedních dnech od 7:30 do 16 hodin.

Naše základna

Lesní MŠ Samorost najdete v ulici Panský les v Proboštově. Tvoří ji dvě maringotky propojené zastřešenou terasou v ovocné zahradě, v těsné blízkosti lesa.  V obou maringotkách jsou kamna a zavedená elektřina. Dokud venkovní teploty dovolí, čas jídla i tvoření trávíme s dětmi raději venku na terase.