O Vaše děti se v Samorostu starají:

Vladimíra Červenková, Dis. – ředitelka a pedagog

Narodila jsem se v roce, který končí dvěma sněhuláky. Už od dětství jsem si přála být učitelkou. Sice jsem to několikrát změnila, ale nakonec vždy skončila u učitelky. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Litoměřicích, obor výchovná a humanitární činnost. Poté jsem studovala na filozofické fakultě (UJEP) estetiku, ale studium nedokončila, neboť jsem potkala svého úžasného manžela, se kterým mám dnes dceru Týnku a syna Oldíka.  Během mateřské dovolené s dcerou jsem vystudovala na VOŠ obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Se synem byl od roka na rodičovské dovolené manžel a já jsem dostala skvělou nabídku dělat ředitelku a průvodkyni v lesní školce Samorost (šk. rok 2017/18), kde pracuji doposud. Tato práce mě velmi baví a naplňuje, každý den mě děti naučí něco nového. Zajímám se o alternativní styly a metody vzdělávání. Baví mě procházky v přírodě, umění a četba, velmi ráda se dál vzdělávám. Absolvovala jsem spoustu zajímavých kurzů, za zmínku stojí určitě kurz logopedické prevence, kurz pro ředitele škol a školských zařízení a kurz řešení konfliktních situací.

Linda Bláhová – pedagog, Samorosti 

V dětství jsem si přála dvě věci – malovat a pracovat ve školce. Poté co jsem se vyučila malířka porcelánu a měla skončit v továrně u pasu, přišel v mém životě obrat. Vystudovala jsem Střední zdravotní školu, obor všeobecná zdravotní sestra. Začala jsem pečovat o seniory, potom jsem pracovala v kojeneckém ústavu a krátce i v dětském domově. Po první mateřské dovolené jsem se začala zajímat o bylinky a alternativní medicínu. To se mi natolik  zalíbilo, že už jsem se do zdravotnictví nevrátila. Po druhé mateřské se mi naskytla příležitost pracovat v lesních mikrojeslích, odkud jsem plynule přešla do lesní školky Samorost. Absolvovala jsem kurz přírodní pedagogiky, který mi dal základ pro práci s dětmi v lese. Nyní studuji na střední škole předškolní a mimoškolní pedagogiku, abych si doplnila pedagogické vzdělání.

 

Lucie Weinerová – pedagog, Skřítci 

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Ústí nad Labem, obor vychovatelství. Pracovala jsem jako cvičitelka plavání a učitelka na 1.stupni ZŠ. Ze školství jsem si odskočila do světa obchodu a marketingu. Do lesní školky mě přivedla moje mladší dcera. Po 10 minutách pobytu jsem věděla, že tam patřím a moc jsem si přála zde pracovat. Tou dobou se v Samorostu uvolnilo místo chůvy. Neváhala jsem a práci přijala. Pracuji zde od šk. roku 2018/19. Nyní na pozici pedagoga. Pro mě je to práce snů. Chci aby se děti při objevování světa cítily svobodně a bezpečně. Podporuji jejich individuální talent, kreativitu a fantazii. Pomáhám jim překonávat překážky. Učím je respektu k sobě, druhým, přírodě a všemu živému.  Abych dětem stačila musím se neustále vzdělávat v tom mě vedení Samorostu podporuje.  Absolvovala jsem například seminář s uznávaným přírodním pedagogem Rudolfem Hettichem, kurz první pomoci, ekohrátky a naposledy velmi přínosný seminář Výtvarné činnosti pro 2 leté děti, protože teď mám v Samorostu na starosti menší děti.
Co mám ráda ? Legraci, svojí rodinu, les v každém ročním období, knihy, sport a Avengers. 🙂

Veronika Stelzerová – chůva, Skřítci 

Narodila jsem se… To už je dávno. V životě jsem zažila spoustu dobrodružství, ovšem láska k dětem předčí vše. Začalo to narozením dvou holčiček Anabelky a Izabelky, které máme spolu se svým pohodovým mužem. Abych uvedla některé významné momenty ve svém životě, tak tady jsou: V 18ti letech po maturitě na SPŠ Duchcov, obor geodézie, jsem odjela do Anglie do Londýna jako AU-PAIR. Po návratu do Čech jsem pracovala jako geodetka a dále jako dokumentátorka u Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem. Díky mé dobrodružné povaze jsem pracovala mimo jiné i jako dobrovolný pracovník v krizových centrech. Další významnou pracovní zkušeností pro mě byla humanitární činnost. Jako dobrovolník jsem se zúčastnila mise v poválečném Afghánistánu v roce 2004, kde jsem působila 2,5 měsíce jako dokumentátorka realizovaných projektů a učitelka angličtiny. Další level v mém životě (sice se to netýká studia a ani práce) byl moment, kdy se ve mě zformovala jak duševní tak fyzická kondice a to díky dobrodružné výpravě do Karakorámu v Pákistánu. Po zdolání horského velikána 5.300 m.n.m. jsem se začala věnovat sportovním výzvám. Pro změnu jsem se vrhla s chutí do vody. Získala jsem osvědčení o kvalifikaci učitel – instruktor plavání. Poměrně dlouhou dobu jsem se tomu věnovala v plaveckém bazénu v Krupce a v teplickém Aquacentru jako plavčík a učitelka plavání. A dále už se to týká výhradně mé nové lásky….lásky k dětem. Mezi první a druhou mateřskou dovolenou, jsem učila malé děti angličtinu ve Step by Step školičce v Teplicích. Nyní při druhé mateřské dovolené s Izabelkou jsem byla oslovena ohledně práce chůvy v LMŠ Samorost. Tuto alternativní zdravou školku mám ráda a znám ji už od roku 2016, kdy dcera Anabelka byla dva roky její součástí a tato školka se přesně hodila k našemu rodinnému naturelu. Díky Samorostu jsem absolvovala akreditovaný kurz chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky a kurz první pomoci. Práci nebo spíše poslání průvodce dětí si maximálně užívám a snažím se dětem poskytnout to, co svým vlastním dětem. Je to především láska, klidný, empatický a pohodový přístup, trpělivé naslouchání, porozumění a bezpodmínečné přijetí. Mám ráda dětskou fantazii, hravost, spontánnost a upřímnost. Od dětí se mohu učit stále něčemu novému. Což mne naplňuje. Na oplátku se snažím být užitečná a nápomocná při jejich osobním růstu a získávání nových zkušeností a dovedností.